понеделник, 26 ноември 2012 г.

Милан победи Ювентус с измислена дузпа,a Барса би Леванте.

Милан победи Ювентус с измислена  дузпа,a Барса би Леванте.

"Милан" победи лидера "Ювентус" с 1:0 в дербито от 14-ия кръг с гол на Робиньо от спорна дузпа.
При центриране на Робиньо топката срещна ръката на Маурисио Исла в наказателното поле на "Ювентус", а повторенията показаха, че играчът опитва да предпази лицето си. Независимо от това главният съдия Никола Рицоли отсъди дузпа, която бразилецът превърна в първия си гол за сезона.
Барселона записа 12-та победа от началото на сезона в Примера. Каталунците разбиха Леванте с 4:0 и по този начин вече имат преднина от цели 11 точки пред Реал Мадрид.
През първото полувреме по нищо не си личеше, че двубоят ще има такъв завършек.
Домакините бяха напълно равностойни през първите 45 минути, а Лионел Меси бе пазен зорко и трудно намираше празни пространства.
След почивката Барса поведе още в самото начало, след като Иниеста намери Меси и аржентинецът наниза 81-ия си гол за календарната година.
Още в 51-ата минута Меси наниза второто си попадение на практика обезсмисли мача. Малко по-късно Иниеста също се разписа с хубав шут и направи резултата 0:3. В тези минути пък Барса правеше една от най-добрите защити в Примера да изглежда нелепо.
В головата фиеста се присъедини и Сеск Фабрегас, който форми крайното 0:4 след двойно подаване с Иниеста.